Helaas heb ik deze optie ook al geprobeerd , wel met alle hardware aangesloten .
De grafische kaart is natuurlijk noodzakelijk,
behalve als het moederbord een ingebouwde (nu niet gebruikte) grafische processor aan boord heeft. Dan kan je deze laatste gebruiken en de extra verwijderen (en het scherm aansluiten op de interne).
Zelfs een muis is niet nodig, je kan met het toestenbord alles doen in het BIOS
... allebei de RAM ...
Je RAM
kan een fout veroorzaken.
Verwijder eventueel het een, test, verwisselen daarna met het ander latje.
Korte vraag nog : Als bijvoorbeeld de SSD waar windows opstaat stuk is, kan die dan überhaupt nog gedetecteerd worden in BIOS ?
Ja en nee. Afhankelijk wat er mis is met de SSD. Als de FAT-tabellen (in Windows 10 heet dit anders, maar dit terzijde) intact zijn, maar de opstartbestanden van Windows zijn corrupt (of de SSD heeft corrupte sectors) dan wordt de schijf wel herkend in het BIOS, maar wordt Windows niet gestart. Normaal... krijg je dan wel een waarschuwing van de boot-sector van het BIOS dat
bootmgr niet kan worden gevonden (op de SSD).
Maar kijk vooral of je SSD (met de Windows) als first boot device wordt herkend in het BIOS.
Heb je een andere PC tot je beschikking waar je jou Windows SSD kan aanhangen als slave, dan kan je er een tool als
SSD-life op loslaten om te zien of de SSD nog goed is. Mogelijk ook te doen met
HD-Tune.

SoftAid
