fons,
Clean heeft geen zin. Het station "Z" verwijderen voor de 300 Mb die ze in beslag neemt heeft ook weinig nut.
MAAR... eerst moet je weten wat er op "Disk 2" staat. Daar kunnen nog andere partities op staan, en met:
Diskpart> Select Disk1> Remove (niet Delete) wis je de hele schijf.
SoftAid

ik had duidelijk geschreven dat je het via CMD en DISKPART kon doen maar ik heb NIET de manier waarop erbij geschreven !
met diskpart kan je kiezen om je harde schijven te zien ofwel om alle partities te zien ofwel om de partities per schijf te zien .
als je een harde schijf kiest en je kiest voor verwijderen dan is de ganse schijf idd verwijderd , kies je een partitie en verwijder je die EN ze is niet nodig voor het syteem dan kan je die verwijderen.
er is dus een GROOT verschil tussen de effectieve harde schijven en de partities per schijf.
als je de harde schijf kiest mét die "Z" erop en dan de
partitie "Z"
selecteert en je ZOU die verwijderen dan wis je NIET de volledig schijf , er kunnen wel problemen optreden mocht die partitie nodig zijn voor het systeem.
maar omdat die "Z" duidelijk een partitie is die ACHTERAF aangemaakt is geweest door Windows kan deze verwijderd worden.
maar men raad niet aan om deze te verwijderen , maar de verwijzing ernaar (Z) , dan zie je ze niet meer staan in de verkenner.
maar omdat je met DISKPART schade aan je systeem kan toebrengen heb ik niet DIRECT de juiste manier willen vermelden.
Mvg,
Arnold.
voorbeeld van een partitie die je kan verwijderen indien je b.v. opslag te kort komt :
als je een nieuwe computer koopt dan staat er vaak een "recovery" partitie op (die soms veel plaats inneemt) , deze dient om je computer bij problemen terug te zetten naar de fabrieksinstellingen.
maar als je b.v. na 3 jaar deze "recovery" zou terugzetten dan zit je met een Windows die 3 jaar oud is kan je beginnen met van 3 jaar ver de updates te laten doen en is er grootte kans dat het systeem alsnog in de soep draait.
na da garantie periode verwijder ik die partitie en wijs de vrijgekomen opslag toe aan een andere partitie , daarna gewoon een image nemen.